Profil

Monika JakubeczováVolám sa Monika Jakubeczová a som profesionálny akreditovaný kouč.

Ku koučingu, kým som ho nespoznala, stavala som sa dosť skepticky. Bola som úspešná, viedla som niekoľko podnikaní naraz a vôbec som nemala pocit, že by mi kouč akokoľvek vedel pomôcť. Bola som presvedčená, že všetko mám pevne v rukách.

Potom, čo som raz na tombole vyhrala 4 hodiny koučingu a prvé sedenie sa začalo otázkou: Čo chceš na tejto hodine riešiť… zamyslela som sa, a postupne som dokázala nájsť oblasti, kde som si potrebovala:

  • “upratať” úlohy, ktoré boli dôležité ale nesúrne od akútnych ale nepodstatných,
  • nastaviť priority,
  • efektívnejšie časové rozloženie mojich aktivít,
  • a ako bonus som zistila, ktorou oblasťou musím pohnúť v živote, aby som tým automaticky posunula aj ostatné – k lepším výsledkom.

Tieto štyri hodiny boli pre mňa tak čarovné, že sa môj život rapídne zmenil – špirálovito sa pohyboval k väčším a efektívnejším výšinám.

Bola som taká nadšená, že som sa rozhodla stať sa profesionálnou koučkou, aby som týmto úžasným nástrojom dokázala pomôcť aj ďalším ľuďom.

Aj keď vo svojom aktívnom pracovnom živote som aj konzultant, mentor a terapeut, úloha kouča je o to zaujímavejšia, že koučovaného nemusím poučovať, radiť, ani vnárať sa do minulosti partnera na zistenie nefunkčných blokov brániacich jeho úspechu.
Koučing je skvelý v tom, že sa len pýtam správne cielenými otázkami a môj partner na druhej strane stola prichádza na odpovede sám.

Na otázku čo vlastne kouč robí, obľubou hovorím nasledovný príklad:

Predstavte si, že stojíte v hale výškovej budovy, v ktorej sa chcete dostať na najvyššie poschodie. Viete, kam máte namierené, poznáte cestu po schodoch, a viete aj to, že na nich vyjdete. No kouč spraví to, že k vám príde, chytí vás za ruky a vyvezie vás hore výťahom.
Pomocou kouča sa dostanete k svojmu cieľu bez námahy a oveľa rýchlejšie.


Ak mi prejavíte dôveru, bude mi cťou sprevádzať aj Vás.
S láskou a úctou,
Monika Jakubeczová

TopKoucing.sk

Kontaktujte ma