Kariérny koučing

Nie je žiadnym tajomstvom, že uspieť na trhu práce ťažké. Je to náročné pre ľudí, ktorí sú úplne bez práce, ale aj pre tých, ktorí majú prácu, ale ich kariéra sa neuberá smerom, o ktorom snívali.

Štatistický úrad publikuje každý štvrťrok aktuálne údaje o nezamestnanosti, ale neexistujú žiadne skutočné štatistiky, ktoré by merali pravdepodobne tisíce ďalších, ktorí prácu majú, ale túžia odísť, túžia po zmene. Áno, aj pre nich je uspieť na trhu práce náročné.

Našťastie existuje kariérny koučing.
Kariérny kouč môže v tejto životnej situácii napomôcť, naviesť, aby hľadanie bolo jednoduchšie, pripraviť vás na to, ako súťažiť s tisícmi ostatných uchádzačov o Vaše vysnívané pracovné miesto.

Čo je kariérny koučing

 • Je procesom, ktorý Vás stimuluje k tomu, aby ste o sebe rozmýšľali spôsobom, ktorý Vám umožní vybrať si kariérny smer vhodný presne pre Vás
 • Jeho cieľom je pomôcť ľuďom, aby robili informované rozhodnutia o svojom profesnom rozvoji a smere svojej profesnej dráhy.
 • Jadrom je pomôcť ľuďom zhodnotiť situáciu vo svojom profesnom živote  s väčšou mierou odstupu, objektivity, zvedavosti, odhodlania a empatie

Kto potrebuje kariérneho kouča?

Každý, kto chce napredovať vo svojej kariére, alebo sa snaží o zmenu kariéry, môže využitím služby kariérneho kouča len získať. Či práve svoju kariéru začínate, alebo pracujete na svojej profesnej dráhe mnoho rokov, kariérny kouč vám pomôže zdokonaľovať svoje schopnosti a robiť správne kariérne rozhodnutia. Dokonca aj keď ste ešte v škole, alebo sa snažíte určiť vašu špecializáciu bude pre vás konzultovanie s koučom prospešné. Týmto spôsobom môžete získať pomoc pri výbere smeru, ktorý vás bude viesť k vašej kariére snov.

Tri najväčšie omyly pri kariérnom koučingu:

 1. Kvalitne pripravený životopis je všetko, čo potrebujete urobiť pre účinné vyhľadávanie práce,
 2. Kariérny kouč Vám vlastne nájde prácu.
 3. Stačí sa zúčastniť jedného sedenia kariérneho koučingu a Vaša kariéra bude vyriešená.

Čo možno očakávať od kariérneho koučingu:

 • Pomôže vám vytvoriť plán pre dosiahnutie svojich kariérnych cieľov.
 • Môžete očakávať získanie svojej profesionálnej sebadôvery.
 • Koučing vám poskytne podporu, porozumenie, povzbudenie a inšpiráciu, ktorú potrebujete pri hľadaní svojej profesionálnej cesty.
 • Ponúka a informuje o rôznych nástrojoch, ktoré možno použiť na splnenie svojich profesných cieľov.
 • Nadobudnete pocit, že sedenia s koučom vám poskytnú možnosť sa uvoľniť. Hľadanie svojej profesionálnej cesty, alebo práce, môže spôsobiť slušnú úroveň úzkosti, strachu a zraniteľnosti u ľudí. Počas kariérneho koučingu sa naučíte tieto emócie rozbaľovať tak, aby ste mohli lepšie pochopiť, ako vás tieto faktory môžu vo vašej kariére zdržiavať, ba priam ju brzdiť.
Kontaktný formulár
Meno (*)
Zadajte prosím svoje meno
E-mail (*)
Zadajte prosím korektný email
Správa (*)
Napíšte správu

Priezvisko (*)
Zadajte prosím svoje priezvisko
Telefón
Zadajte prosím svoje kontaktné číslo
Koľko je 2+2= (*)
Zadajte ochranný kód

Kontaktujte ma

TopKoucing.sk